piątek, 4 marca 2016

64. Dyktanda z przysłowiami Wydawnictwa Edukacyjnego GREG

Dzięki mojej aktywności w panelu badawczym TOLUNA otrzymałam bon towarowy o wartości 20zł do wykorzystania na empik.com . Przeleżał w mojej skrzynce kwartał, więc stwierdziłam, że muszę coś w końcu zakupić. Padło na książki edukacyjne dla mych pociech. Zamówiłam ich aż 7 sztuk, dopłaciłam całe 25 groszy. Dziś przedstawię Wam trzy z nich. A będą to Dyktanda z przysłowiami.
Jako matka, dbam o to, by moje dzieci się dokształcały. Tak więc na samej szkole kształcenie się u nas nie kończy. Co jakiś czas kupuję więc dziewczynom książki edukacyjne. Jako, że ostatnio były to łamigłówki matematyczne, tym razem poszliśmy w język polski.
Dlaczego akurat te dyktanda? Nie będę oszukiwać - skusiła mnie cena. Całe 2,74zł za jedną książkę. Dla nas nie są to duże pieniądze, dla dzieci idealny moment, by podczas zabawy nieco się pouczyć.

Co: Dyktanda z przysłowiami
Gdzie: empik.com
Cena: 2.74zł/sztuka

Dyktanda z przysłowiami to najlepsza seria do nauki ortografii. Śmieszne historyjki w przezabawny sposób opisują najpopularniejsze przysłowia, a jednocześnie sprawdzają znajomość ortografii. Dyktanda zostały ułożone od najprostszych do najtrudniejszych, a na końcu znajduje się słowniczek wszystkich trudnych słów. Dodatkową atrakcją są krzyżówki do każdego dyktanda, które sprawdzają, czy pisownia została zapamiętana. Dzięki "Dyktandom z przysłowiami" każde dziecko będzie mistrzem ortografii.

Oczywiście słowa te nie są moje - zostały umieszczone przez autora na końcu książki.
Teraz coś ode mnie.
Dyktanda kupiłam trzy - dla klasy 4, 5 i 6, jako że starszak chodzi do klasy czwartej.
Każde dyktando posiada śmieszną ilustrację, dzięki której sama książka staje się bardziej kolorowa. Idealnym udogodnieniem jest możliwość wyrwania każdego dyktanda, dzięki specjalnym "przerywanym liniom" które nam pomogą zrobić to w sposób estetyczny. Dzięki krzyżówkom dzieci nie tylko sprawdzą, czy zapamiętały pisownię, ale także będzie to dla nich fajna zabawa. Bo które dziecko nie lubi rozwiązywać krzyżówek?
Dyktanda nie sprawdzają jednak pisowni wszystkich wyrazów. Najłatwiejsze sprawdzą pisownię pojedynczych zestawów liter np. u-ó. Najtrudniejsze natomiast będą miały za zadanie sprawdzić trzy zestawy, czyli u-ó, ż-rz, h-ch. W książce napotkamy również dyktanda sprawdzające umiejętność pisania "nie" z różnymi częściami mowy.
Na końcu znajdziemy słowniczek, w którym umieszczone są wszystkie słówka użyte w dyktandach.
Podsumowując. Moim zdaniem kwota niespełna 3zł jest niczym w porównaniu do wiedzy, jaką może zyskać nasze dziecko bawiąc się ucząc z dyktandami wydawnictwa GREG. Inwestujmy w nasze pociechy, by w przyszłości miały lżej. Pamiętajmy - TRENING CZYNI MISTRZA.


PODPIS

18 komentarzy:

 1. No to chyba muszę kupić siostrze ;) Nie znosi dyktand, a może taka forma by jej się lepiej kojarzyła ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł na naukę i zabawę jednocześnie a jeżeli to pomoże opanować dzieciom zasady ortografii, to wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj u nas jeszcze daleka droga...Tymcio zaczął niedawno mówić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alee zapomniałam dodać, że bardzo mi się tu podoba! Wygląd itd..:)

   Usuń
 4. Jeszcze nie znamy, ale wyglądają zachęcająco :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. No rzeczywiście cena bardzo korzystna, może mojej średniej też takie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 6. jakie świetne te książki xd

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja bratanica jeszcze na tym etapie nie jest, ale fajnie wiedzieć, że istnieje coś tak fajnego i zabawnego. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajne ;D bede katowac swoje dzieci ahahha

  OdpowiedzUsuń
 9. Cena bardzo kusząca:) A dyktanda wyglądają na ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cena świetna, jak i sama książka bardzo zachęca :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem świetny wybór - bardzo fajne książeczki i na pewno warto było wykorzystać na nie otrzymany bon.

  OdpowiedzUsuń
 12. Niewiele kosztują.. u mnie jeszcze chwila ale za parę lat pewnie się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiałam takie książeczki jak byłam młodsza:)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja niestety odnoszę wrażenie, że tego typu książki czy ćwiczenia, przydałyby się bardziej dorosłym ludziom niż dzieciom :) sama 100% polką nazwać siebie nie mogę, dlatego tak bardzo mnie razi kiedy widzę gdy ktoś robi straszne błędy :P

  OdpowiedzUsuń

wersja do druku